Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 31 | 7:00 PM | 5AA | at Blake | L 3-0 F | Blake | ||
Tue - Sep 05 | 7:00 PM | 6AAA | vs Richfield | L 3-0 F | Minneapolis Edison | ||
Thu - Sep 07 | 7:00 PM | 6AAAA | at Minneapolis Washburn | L 3-0 F | Minneapolis Washburn | ||
Mon - Sep 11 | 7:00 PM | 4AAA | at St. Paul Johnson | W 3-0 F | St. Paul Johnson | ||
Wed - Sep 13 | 7:00 PM | 4AAA | vs St. Paul Harding | L 3-2 F | Minneapolis Edison | ||
Mon - Sep 18 | 6:00 PM | 4AA | vs Hmong Academy | W 3-0 F | Minneapolis Edison | ||
Wed - Sep 20 | 7:00 PM | 6AAAA | at Minneapolis Southwest | L 3-0 F | Minneapolis Southwest | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 23 | 8:30 AM | 6AAA |
vs
Benilde-St. Margaret's |
L 2-0 F | St. Paul Como Park | ||
Sat - Sep 23 | 9:30 AM | 3AAA |
vs
Minneapolis South |
L 2-0 F | St. Paul Como Park | ||
Sat - Sep 23 | 10:50 AM | 4AAA |
vs
St. Paul Como Park |
L 2-0 F | St. Paul Como Park | ||
Sat - Sep 23 | 12:50 PM | 5AA |
vs
Maranatha Christian |
L 2-0 F | St. Paul Como Park | ||
Tue - Sep 26 | 7:00 PM | 4A | at Prairie Seeds Academy | Report Score | |||
Wed - Sep 27 | 7:00 PM | 5AAA | vs Minneapolis Henry | W 3-0 F | Minneapolis Edison | ||
Fri - Sep 29 | 7:00 PM | 3AAA | at Simley | Report Score | Simley | ||
Mon - Oct 02 | 7:00 PM | 5AA | vs Minneapolis North | W 3-2 F | Minneapolis Edison | ||
Thu - Oct 05 | 7:00 PM | 3AAA | at Minneapolis South | L 3-0 F | Minneapolis South | ||
Sat - Oct 07 | 9:00 AM | 2AA |
vs
Waterville-Elysian-Morristown |
L 2-0 F | St. Anthony Village | ||
Sat - Oct 07 | 10:00 AM | 3AAA |
vs
South St. Paul |
L 2-0 F | St. Anthony Village | ||
Sat - Oct 07 | 1:00 PM | 5AAA |
vs
Totino-Grace |
L 2-0 F | St. Anthony Village | ||
Sat - Oct 07 | 2:00 PM | 4AAA |
vs
St. Paul Como Park |
L 2-0 F | St. Anthony Village | ||
Tue - Oct 10 | 6:30 PM | 3AAA | at South St. Paul | L 3-0 F | South St. Paul | ||
Thu - Oct 12 | 7:00 PM | 5AAA | vs Robbinsdale Cooper | W 3-0 F | Minneapolis Edison | ||
Sat - Oct 14 | 10:00 AM | 4AA |
vs
Lakes International Language Academy |
W 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 11:00 AM | 4A |
vs
Trinity School |
W 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 12:30 PM | 4A |
vs
Heritage Christian |
L 1-1 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 2:30 PM | 5AA |
vs
Eagle Ridge Academy |
L 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 4:30 PM | 4AA |
vs
St. Paul Humboldt |
L 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Tue - Oct 17 | 7:00 PM | 3AAA | vs Minneapolis Roosevelt | L 3-0 F | Minneapolis Edison |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 4AAA | at Hill-Murray | L 3-0 F | Hill-Murray |