Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 24 | 6:00 PM | 6AAA | vs Richfield | L 3-0 F | Brooklyn Center | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Aug 26 | 9:00 AM | 5AA |
vs
Dassel-Cokato |
L 2-0 F | St. Paul Humboldt | ||
Sat - Aug 26 | 10:00 AM | 4A |
vs
Chesterton Academy |
L 2-1 F | St. Paul Humboldt | ||
Sat - Aug 26 | 12:00 PM | 3AAA |
vs
Simley |
L 2-0 F | St. Paul Humboldt | ||
Sat - Aug 26 | 1:00 PM | 4AA |
vs
Minnehaha Academy |
L 2-0 F | St. Paul Humboldt | ||
Wed - Aug 30 | 7:00 PM | 5AA | at Breck | L 3-0 F | Breck | ||
Thu - Aug 31 | 6:00 PM | 5AA | vs Minneapolis North | W 3-1 F | Brooklyn Center | ||
Wed - Sep 06 | 6:00 PM | 5AAA | at Fridley | L 3-1 F | Fridley | ||
Mon - Sep 11 | 6:00 PM | 4AAA | vs St. Anthony Village | L 3-0 F | Brooklyn Center | ||
Wed - Sep 13 | 7:00 PM | 5AAA | at Robbinsdale Cooper | L 3-0 F | Robbinsdale Cooper | ||
Thu - Sep 14 | 5:00 PM | 1A | at MN Academy for the Deaf | Report Score | MN State Academy for the Deaf | ||
Sat - Sep 16 | 10:00 AM | 4AAA |
vs
St. Paul Johnson |
L 2-1 F | Columbia Heights | ||
Sat - Sep 16 | 10:45 AM | 4AA |
vs
Twin Cities Academy/Great River |
W 2-0 F | Columbia Heights | ||
Sat - Sep 16 | 12:00 PM | 4A |
vs
North Lakes Academy |
W 2-0 F | Columbia Heights | ||
Sat - Sep 16 | 12:45 PM | 4A |
vs
Avail Academy |
W 2-1 F | Columbia Heights | ||
Sat - Sep 16 | 1:30 PM | 5AA |
vs
Minneapolis North |
W 2-0 F | Columbia Heights | ||
Mon - Sep 18 | 6:00 PM | 3AAA | at Visitation | L 3-0 F | Visitation | ||
Thu - Sep 21 | 7:00 PM | 6AAA | at Holy Angels | L 3-0 F | Holy Angels | ||
Tue - Sep 26 | 6:00 PM | 5AA | at Columbia Heights | L 3-0 F | Columbia Heights | ||
Tue - Oct 03 | 6:00 PM | 3AAA | vs DeLaSalle | L 3-0 F | Brooklyn Center | ||
Thu - Oct 05 | 5:30 PM | 4AA | at Hmong Academy | W 3-1 F | Hmong Academy | ||
Tue - Oct 10 | 6:30 PM | 5AA | vs Cristo Rey Jesuit | W 3-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 9:00 AM | 4AA |
vs
St. Paul Humboldt |
L 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 10:00 AM | 5AAA |
vs
Minneapolis Henry |
W 1-1 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 12:30 PM | 4A |
vs
North Lakes Academy |
W 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 1:30 PM | 4A |
vs
PACT Charter |
L 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Sat - Oct 14 | 3:30 PM | 4A |
vs
Trinity School |
L 2-0 F | Brooklyn Center | ||
Mon - Oct 16 | 7:00 PM | 4A | at North Lakes Academy | W 3-0 F | North Lakes Academy |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Oct 23 | 7:00 PM | 5AA | vs Minneapolis North | W 3-0 F | Brooklyn Center | ||
Wed - Oct 25 | 7:00 PM | 5AA | at Kimball Area | L 3-0 F | Kimball Area |