Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Aug 25 | 7:15 PM | 3A | vs Red Rock Central | W 3-0 F | Tracy | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 3AA | at Windom Area | L 3-0 F | Windom | ||
Tue - Sep 05 | 7:15 PM | 3A | at Russell-Tyler-Ruthton | L 3-0 F | Tyler | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 5:00 PM | 2AAAA |
vs
Chaska |
L 2-0 F | Marshall | ||
Fri - Sep 08 | 7:30 PM | 6AAAA |
vs
Bloomington Jefferson |
L 2-1 F | Marshall | ||
Sat - Sep 09 | 9:00 AM | 5AAA |
vs
Totino-Grace |
W 2-1 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 11:30 AM | 8AAAA |
vs
Elk River |
L 2-1 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 2:00 PM | 6A |
vs
Belgrade-Brooten-Elrosa |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 3A | vs MACCRAY | L 3-1 F | Tracy | ||
Thu - Sep 14 | 7:30 PM | 3A | at Renville County West | L 3-0 F | Renville County West | ||
Tue - Sep 19 | 7:15 PM | 3A | vs Central MN Christian | L 3-0 F | Tracy | ||
Thu - Sep 21 | 7:15 PM | 3A | at Dawson-Boyd | L 3-1 F | Dawson-Boyd | ||
Sat - Sep 23 | 10:00 AM | 2A |
vs
Lester Prairie |
W 1-1 F | Sibley East | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 2A |
vs
Gibbon-Fairfax-Winthrop |
L 2-0 F | Sibley East | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 2AA |
vs
Lake Crystal-Wellcome Memorial |
L 2-0 F | Sibley East | ||
Sat - Sep 23 | 3:00 PM | 2A |
vs
Nicollet |
W 2-0 F | Sibley East | ||
Sat - Sep 23 | 5:00 PM | 4AAA |
vs
Chisago Lakes Area |
L 2-0 F | Sibley East | ||
Tue - Sep 26 | 7:30 PM | 3AA | vs Kerkhoven-Murdock-Sunburg | L 3-0 F | Tracy | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3A | at Lakeview | L 3-1 F | Cottonwood | ||
Tue - Oct 03 | 7:15 PM | 6A | vs Ortonville | W 3-0 F | Tracy | ||
Thu - Oct 05 | 7:15 PM | 3A | vs Canby | L 3-0 F | Tracy | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 3A | at Yellow Medicine East | W 3-1 F | Yellow Medicine East | ||
Thu - Oct 12 | 7:15 PM | 3A | vs Minneota | L 3-0 F | Tracy | ||
Fri - Oct 13 | 6:30 PM | 6AAAA |
vs
Burnsville |
L 2-0 F | Apple Valley | ||
Fri - Oct 13 | 8:30 PM | 1AAA |
vs
Winona |
L 2-0 F | Apple Valley | ||
Sat - Oct 14 | 9:30 AM | 6AAAA |
vs
Minneapolis Southwest |
L 2-0 F | Apple Valley | ||
Sat - Oct 14 | 11:30 AM | 1A |
vs
Grand Meadow |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Tue - Oct 17 | 7:15 PM | 3A | at Lac qui Parle Valley | W 3-0 F | Lac Qui Parle Valley |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Oct 23 | 7:00 PM | 3A | vs Hills-Beaver Creek | W 3-0 F | Tracy-Milroy-Balaton | ||
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3A | at Russell-Tyler-Ruthton | L 3-0 F | Russell-Tyler-Ruthton |