Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 2AAA | Lakeville South | L 54-17 F | Austin | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 3A | Pipestone Area | L 54-24 F | Austin | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 1AA | at Austin | W 44-24 F | Austin | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 4A | Norwood-Young America | L 63-12 F | Austin | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 1A | Lewiston-Altura/Rushford-Peterson | L 57-18 F | Austin | ||
Tue - Dec 05 | 7:00 PM | South Winneshiek IA | L 54-12 F | Waukon IA | |||
Tue - Dec 05 | 7:00 PM | at Waukon IA | L 57-19 F | ||||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM |
West Salem WI
482 ½
Hudson 424 ½ Plainview-Elgin-Millville 400 ½ St. Croix Central WI 393 ½ La Crosse Logan WI 354 ½ Ithaca WI 314 ½ St. Charles 297 Arcadia WI 217 FCLMC 181 Independence/Gilmanton WI 173 ½ Wisconsin Dells WI 172 ½ Onalaska WI 156 Winona/Winona Cotter 145 River Ridge WI 129 Brookwood WI 95 La Crescent-Hokah 57 |
F | ||||
Sat - Dec 16 | 7:00 PM |
Chatfield
248 ½
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 149 GMLOS 143 Ellsworth WI 116 Chatfield JV 114 ½ Triton 80 FCLMC 79 ½ Wabasha-Kellogg 61 Winona/Winona Cotter 35 La Crescent-Hokah 10 |
F | Fillmore Central | |||
Tue - Dec 19 | 7:00 PM | 1AA | vs Pine Island | L 55-15 F | Fillmore Central | ||
Tue - Dec 19 | 7:00 PM | 2A | vs Westfield | L 54-24 F | Fillmore Central | ||
Tue - Jan 16 | 7:00 PM | 1AA | La Crescent-Hokah | W 54-25 F | Lake City | ||
Tue - Jan 16 | 7:00 PM | 1AA | at Lake City | L 52-20 F | Lake City | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 1A | St. Charles | L 54-16 F | Lewiston | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 1A | at Lewiston-Altura/Rushford-Peterson | L 60-12 F | Lewiston | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM |
Wayzata
191 ½
Scott West 162 ½ Little Falls 149 Eastview 142 Faribault 131 ½ Woodbury 118 Farmington 97 ½ FCLMC 66 Coon Rapids 64 ½ Sauk Rapids-Rice 62 Rosemount 55 Two Rivers 43 Winona/Winona Cotter 35 ½ Austin 34 |
F | Eastview | |||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM |
Simley
262 ½
Forest Lake 197 Stewartville 124 ½ Rochester Century 80 Mount Horeb/Baneveld WI 79 ½ Ellsworth WI 71 ½ FCLMC 56 Mahtomedi 47 Holmen WI 34 ½ Burnsville 31 |
F | Rochester Century | |||
Tue - Jan 30 | 7:00 PM | 1AA | vs Stewartville | L 59-7 F | Fillmore Central | ||
Tue - Jan 30 | 7:00 PM | vs Riceville IA | W 36-30 F | Fillmore Central | |||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 1AA | Plainview-Elgin-Millville | L 54-24 F | La Crescent | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 1AA | at La Crescent-Hokah | W 41-18 F | La Crescent | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 1A | GMLOS | L 48-12 F | La Crescent | ||
Sat - Feb 03 | 7:00 PM |
Park of Cottage Grove
185 ½
Rochester Mayo 171 Pine Island 158 ½ Lakeville South 121 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 112 St. Charles 80 ½ Trinity School 73 ½ Zumbrota-Mazeppa 62 ½ FCLMC 57 Wabasha-Kellogg 52 Blair-Taylor WI 49 Austin 35 ½ La Crescent-Hokah 30 |
F | Pine Island | |||
Tue - Feb 06 | 7:00 PM | 1A | vs Dover-Eyota | L 60-16 F | Fillmore Central | ||
Tue - Feb 06 | 7:00 PM | 1A | vs Chatfield | L 73-0 F | Fillmore Central | ||
Tue - Feb 13 | 7:00 PM | 1A | at Wabasha-Kellogg | L 39-33 F | Wabasha | ||
Tue - Feb 13 | 7:00 PM | 1AA | Caledonia | L 63-6 F | Wabasha |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Feb 15 | 6:00 PM | 1A | St. Charles | L 58-12 F | Chatfield |