Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Aug 26 | 10:00 AM | 2AA | Blue Earth Area | W 3-0 F | Fairmont | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 3A | vs Heron Lake-Okabena/Fulda | W 3-0 F | Jackson County Central | ||
Tue - Sep 05 | 7:16 PM | 3AA | at Redwood Valley | L 3-2 F | Redwood Valley | ||
Thu - Sep 07 | 7:15 PM | at Spirit Lake | W 3-0 F | Spirit Lake, IA | |||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 2AAA | vs Marshall | L 3-0 F | Jackson County Central | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | vs Sioux Falls Christian | L 3-1 F | Jackson County Central | |||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 16 | 9:00 AM | 3A |
vs
Red Rock Central |
W 2-0 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 10:15 AM | 2A |
vs
Martin County West |
W 2-0 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 1:00 PM | 3AA |
vs
Windom Area |
L 2-1 F | Jackson County Central | ||
Sat - Sep 16 | 3:30 PM | 3A |
vs
Heron Lake-Okabena/Fulda |
L 2-1 F | Jackson County Central | ||
Tue - Sep 19 | 7:15 PM | 3AA | at Windom Area | L 3-0 F | Windom | ||
Thu - Sep 21 | 7:30 PM | 2AAA | at New Ulm | L 3-2 F | New Ulm | ||
Fri - Sep 22 | 5:30 PM | 8AA |
vs
Wadena-Deer Creek |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 7:30 PM | 2AA |
vs
Southwest Christian |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 10:00 AM | 4AA |
vs
Nova Classical Academy |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 5AA |
vs
Legacy Christian |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 4AA |
vs
Concordia Academy |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3AA | vs Pipestone Area | W 3-0 F | Jackson County Central | ||
Mon - Oct 02 | 7:15 PM | 3AA | vs St. James Area | W 3-0 F | Jackson County Central | ||
Thu - Oct 05 | 7:15 PM | 3AA | vs Luverne | W 3-0 F | Jackson County Central | ||
Mon - Oct 09 | 7:15 PM | 2A | at Martin County West | W 3-0 F | Martin County West | ||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 2AAA | at Worthington | L 3-0 F | Worthington | ||
Fri - Oct 13 | 5:00 PM | 6AAA |
vs
Northfield |
L 2-0 F | Lakeville North | ||
Fri - Oct 13 | 7:30 PM | 1AAAA |
at
Lakeville North |
L 2-0 F | Lakeville North | ||
Sat - Oct 14 | 9:00 AM | 1AAAA |
vs
Rochester Century |
L 2-1 F | Lakeville North | ||
Sat - Oct 14 | 11:30 AM |
vs
Sioux Falls Roosevelt |
L 2-0 F | Lakeville North | |||
Sat - Oct 14 | 2:00 PM | 2AAAA |
vs
Eden Prairie |
L 2-0 F | Lakeville North | ||
Mon - Oct 16 | 7:15 PM | 3AA | vs Fairmont | W 3-1 F | Jackson County Central |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Oct 27 | 7:00 PM | 3AA | vs St. James Area | W 3-0 F | Jackson County Central | ||
Tue - Oct 31 | 7:00 PM | 3AA | at Windom Area | L 3-0 F | Windom |