Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Nov 30 | 7:00 PM | 3AAA | vs Woodbury | L 72-6 F | East Ridge | ||
Thu - Nov 30 | 7:00 PM | 4AAA | vs Roseville | L 48-18 F | East Ridge | ||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 7AAA | at Forest Lake | L 54-3 F | Forest Lake | ||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 4AAA | Stillwater Area | L 71-3 F | Forest Lake | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM |
Chaska/Chanhassen
194
Wayzata 192 Eden Prairie 115 Woodbury 105 Lakeville North 102 Elk River 101 Ellsworth WI 88 ½ Maple River/United South Central 78 Irondale/Spring Lake Park 62 Burnsville 50 Minnetonka 49 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 47 Sauk Rapids-Rice 44 Dassel-Cokato/Litchfield 32 Mankato West 30 Osseo 14 East Ridge 6 |
F | Chaska | |||
Fri - Dec 15 | 7:00 PM | 3AAA | at Two Rivers | L 62-10 F | Cretin-Derham Hall | ||
Fri - Dec 15 | 7:00 PM | 4AA | at Cretin-Derham Hall | W 54-18 F | Cretin-Derham Hall | ||
Sat - Dec 16 | 7:00 PM |
Rogers
381
Stewartville 378 ½ New Richmond WI 369 Ogilvie 347 Rosemount 279 ½ St. Charles 279 St. Paul Highland Park 259 St. Paul Humboldt 239 Bloomington Kennedy 236 Roseville 228 ½ Buffalo 214 St. Clair/Mankato Loyola 205 Benilde-St. Margaret's 191 East Ridge 188 Trinity School 170 St. Paul Johnson 125 McDonnell Central Catholic WI 92 Minneapolis Washburn 88 |
Trinity School | ||||
Wed - Dec 20 | 7:00 PM | 4AAA | vs Irondale/Spring Lake Park | L 60-15 F | East Ridge | ||
Wed - Dec 20 | 7:00 PM | 7AA | vs North Branch | L 47-12 F | East Ridge | ||
Wed - Dec 20 | 7:00 PM | 4AA | vs St. Paul Harding | L 48-24 F | East Ridge | ||
Fri - Jan 05 | 7:00 PM | 4AAA | at White Bear Lake | L 63-3 F | White Bear Lake | ||
Fri - Jan 05 | 7:00 PM | 6AA | Annandale-Maple Lake | L 48-21 F | White Bear Lake | ||
Sat - Jan 06 | 7:00 PM |
Grand Rapids
125
Fosston/Bagley 83 Luck WI 72 Northwestern WI 72 Rock Ridge 67 Ladysmith WI 48 Ashland WI 45 East Ridge 34 Eau Claire Memorial WI 34 Proctor/Hermantown 34 Superior WI 32 Chequamegon WI 31 |
F | ||||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 4AAA | Mounds View | L 41-0 F | Cottage Grove | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 3AAA | at Park of Cottage Grove | L 63-12 F | Cottage Grove | ||
Wed - Jan 17 | 7:00 PM | 5AAA | vs Robbinsdale Armstrong | L 51-17 F | East Ridge | ||
Wed - Jan 17 | 7:00 PM | 2AAA | vs Lakeville South | L 63-3 F | East Ridge | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM |
Chaska/Chanhassen
205
Stewartville 178 Waconia 153 Prior Lake 140 Ellsworth WI 101 Lakeville North 90 St. Francis 88 Lakeville South 86 ½ St. Paul Humboldt 45 Wabasha-Kellogg 43 ½ Osseo 28 East Ridge 27 Cretin-Derham Hall 19 Rochester John Marshall 17 St. Paul Johnson 13 St. Paul Washington 6 Robbinsdale Cooper |
F | East Ridge | |||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 3AAA | at St. Thomas Academy | L 50-12 F | St. Thomas Academy | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 4AA | South St. Paul | L 73-0 F | St. Thomas Academy | ||
Fri - Jan 26 | 7:00 PM | 2AAA | Eastview | L 56-9 F | Hastings | ||
Fri - Jan 26 | 7:00 PM | 3AAA | at Hastings | L 60-15 F | Hastings | ||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM | 1AA | Cannon Falls | L 58-12 F | Johnson | ||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM | 6AAA | Chaska/Chanhassen | L 63-6 F | Johnson | ||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM | 4AA | at St. Paul Johnson | W 37-34 F | Johnson | ||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM | 7AA | Grand Rapids | L 63-10 F | Johnson | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 4AA | at St. Croix Lutheran | W 53-24 F | St. Croix Lutheran | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 5AA | Minneapolis Edison | L 42-33 F | St. Croix Lutheran | ||
Thu - Feb 08 | 7:00 PM | 4AA | at Mahtomedi | L 48-28 F | Mahtomedi | ||
Thu - Feb 08 | 7:00 PM | 6AA | Sauk Rapids-Rice | W 36-33 F | Mahtomedi |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Feb 16 | 4:00 PM | 3AAA | Park of Cottage Grove | L 65-12 F | Woodbury |