Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Dec 05 | 7:00 PM | 3AA | at New London-Spicer | L 42-27 F | New London | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM |
Adrian Area
168
Jackson County Central 165 Hutchinson 155 Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 155 Fairmont/Martin County West 107 Aitkin 90 Windom/Mountain Lake 89 ½ Fulda/Murray County Central 84 Western Christian IA 65 Worthington 36 Wabasha-Kellogg 33 Luverne 27 ½ Waseca 27 |
F | Jackson | |||
Tue - Dec 12 | 7:00 PM | 2AA | Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie | W 60-10 F | Howard Lake | ||
Tue - Dec 12 | 7:00 PM | 6AA | at Howard Lake-Waverly-Winsted | W 44-25 F | Howard Lake | ||
Sat - Dec 16 | 7:00 PM |
Totino-Grace
209 ½
Belgrade-Brooten-Elrosa 187 ½ Pequot Lakes/Pine River-Backus 160 Mille Lacs 146 ½ Big Lake 145 Hutchinson 137 ½ Howard Lake-Waverly-Winsted 119 Perham 99 New York Mills 98 ½ LP-GE/Browerville 96 Rock Ridge 91 ½ Deer River 85 ½ Paynesville Area 77 Albany 74 Minnewaska Area 64 Centennial 63 ½ Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 55 ½ Cloquet/Esko 53 ½ Detroit Lakes 52 Irondale/Spring Lake Park 51 ½ Proctor/Hermantown 51 Aitkin 47 ½ Crookston 46 Barnesville 44 ½ Blackduck/Cass Lake-Bena 41 Hibbing 40 ½ Sauk Centre/Melrose 36 ½ Crosby-Ironton 31 Ottertail Central 19 |
F | Pequot Lakes | |||
Thu - Dec 21 | 7:00 PM | 3AA | New Ulm | L 46-11 F | Dawson | ||
Thu - Dec 21 | 7:00 PM | 3AA | at Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo | L 45-20 F | Dawson | ||
Fri - Dec 29 | 7:00 PM |
Chatfield
291 ½
La Crosse Aquinas 270 Iowa-Grant WI 254 ½ Luxemburg-Casco WI 247 Hastings 205 Zumbrota-Mazeppa 205 Masshfield WI 191 Holmen WI 176 Hudson 174 ½ Bay Port WI 170 Homestead WI 153 ½ Prairie du Chien WI 153 ½ Lodi WI 151 Gale-Ettrick-Tremp WI 146 Amery WI 144 Stoughton WI 143 ½ Stratford WI 143 Hutchinson 140 ½ Mineral Point WI 125 ½ Waunakee WI 122 ½ Goodhue 121 Riverdale WI 119 ½ Evansville WI 114 ½ Pulski WI 112 ½ Medford WI 110 Caledonia 109 ½ West Salem WI 109 ½ Auburndale WI 107 Port Washington WI 105 Beaver Dam WI 97 ½ DC Everest WI 97 South St. Paul 93 Cannon Falls 92 ½ Mauston WI 89 ½ Kiel WI 86 ½ Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 83 Wrightstown WI 83 Stanley-Boyd WI 80 ½ Dodgeville WI 80 Eastview 79 Wausau West WI 77 Royall WI 75 Mount Horeb WI 72 River Valley Wi 72 Cuba City WI 71 Baraboo WI 70 ½ Ithaca WI 68 Richland Center WI 66 ½ Verona WI 66 Belmont WI 64 ½ Sparta WI 64 Orono 59 New Richmond WI 54 Oconto Falls WI 52 TomahWI 50 Monroe WI 43 Nekoosa WI 42 ½ La Crosse Logan 34 Lancaster WI 29 New Lisbon WI 27 Bloomington Kennedy 25 CashtonWI 24 Kickapoo WI 24 Sheyboygan Falls WI 20 Adams-Friendship WI 18 Viroqua WI 17 Westby WI 17 North Crawford WI 16 ½ DeSoto WI 16 Boscobel WI 10 Winona/Winona Cotter 9 Spencer WI 6 La Crescent-Hokah |
F | La Crosse Center | |||
Fri - Jan 05 | 7:00 PM | vs St. Croix Falls WI | W 38-29 F | Hutchinson | |||
Fri - Jan 05 | 7:00 PM | 2AA | vs Delano | W 54-10 F | Hutchinson | ||
Fri - Jan 05 | 7:00 PM | 2AA | vs Rockford | W 48-9 F | Hutchinson | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 2AA | Tri-City United | W 46-15 F | St. Peter | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 2A | Blue Earth Area | W 61-11 F | St. Peter | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 2AA | at St. Peter | W 40-25 F | St. Peter | ||
Fri - Jan 12 | 7:00 PM | 2AA | at Watertown Mayer/ Mayer Luth. | L 39-27 F | Watertown | ||
Fri - Jan 12 | 7:00 PM | 6AA | Annandale-Maple Lake | L 36-33 F | Watertown | ||
Sat - Jan 13 | 7:00 PM |
Annandale-Maple Lake
177 ½
Royalton/Upsala 171 Minneota 151 ½ Hutchinson 130 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 112 ½ Alexandria 88 New York Mills 63 ½ Barnesville 48 Badger/Greenbush-Middle River 41 |
F | Alexandria | |||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 2AA | vs Mound Westonka | L 30-29 F | Hutchinson | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 6AA | vs Dassel-Cokato/Litchfield | W 54-15 F | Hutchinson | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM |
Marshall/Lakeview
202 ½
Willmar 168 Hutchinson 143 Watertown Mayer/ Mayer Luth. 139 Becker 120 Anoka 104 Amery WI 97 ½ Waseca 49 Superior WI 34 MAHACA 25 |
F | Hutchinson | |||
Tue - Jan 23 | 7:00 PM | 5A | at Minneota | L 41-25 F | Minneota | ||
Tue - Jan 23 | 7:00 PM | 3AA | Windom/Mountain Lake | W 65-9 F | Minneota | ||
Tue - Jan 23 | 7:00 PM | 3AA | Marshall/Lakeview | L 36-24 F | Minneota | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 8AAA | vs St. Cloud Tech | W 54-15 F | Hutchinson | ||
Fri - Feb 02 | 7:00 PM | 5A | at Paynesville Area | W 30-29 F | Paynesville | ||
Fri - Feb 02 | 7:00 PM | 8AA | Minnewaska Area | W 51-14 F | Paynesville | ||
Fri - Feb 09 | 7:00 PM |
New London-Spicer
199
Pequot Lakes/Pine River-Backus 186 Hutchinson 179 Becker 145 ½ St. Cloud Tech 70 Albany 68 ½ New York Mills 53 Crookston 52 ½ Zimmerman 46 |
F | Albany |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Feb 15 | 6:00 PM | 3AA | MAHACA | W 64-8 F | Dawson | ||
Thu - Feb 15 | 7:00 PM | 3AA | at Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo | L 50-18 F | Dawson |