Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 4AA | at Chisago Lakes Area | W 54-12 F | Lindstrom | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 7AAA | Cambridge-Isanti | L 37-31 F | Lindstrom | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 4AAA | Mounds View | L 52-10 F | Lindstrom | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM | 1A | Kenyon-Wanamingo | W 29-25 F | Lindstrom | ||
Tue - Dec 05 | 7:00 PM | 6AA | at Annandale-Maple Lake | L 33-28 F | Annandale | ||
Tue - Dec 05 | 7:00 PM | 6AA | Big Lake | W 42-25 F | Annandale | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM |
Becker
150 ½
Little Falls 142 ½ Grand Rapids 135 ½ Mound Westonka 134 ½ Foley 127 ½ Moorhead 120 Royalton/Upsala 118 St. Croix Falls WI 108 Pierz 103 ½ Brainerd/Pillager 95 Bemidji 85 ½ Frazee 79 ½ White Bear Lake 60 Blackduck/Cass Lake-Bena 22 Cloquet/Esko 22 Wadena-Deer Creek 19 Detroit Lakes 17 ½ Sartell-St. Stephen 16 |
F | Brainerd | |||
Fri - Dec 15 | 7:00 PM | 4AAA | at White Bear Lake | W 43-21 F | White Bear Lake | ||
Fri - Dec 15 | 7:00 PM | 1A | Goodhue | L 41-25 F | White Bear Lake | ||
Thu - Dec 21 | 7:00 PM | 6AA | vs Albany | W 45-22 F | Foley | ||
Thu - Dec 21 | 7:00 PM | 7A | vs Holdingford | W 37-30 F | Foley | ||
Thu - Dec 21 | 7:00 PM | 6AA | vs Sauk Rapids-Rice | W 58-15 F | Foley | ||
Fri - Dec 29 | 7:00 PM |
St. Michael-Albertville
254
Scott West 153 Dover-Eyota 134 Becker 131 Foley 130 ½ Prior Lake 120 ½ Big Lake 116 St. Cloud Tech 101 Apple Valley 90 ½ Farmington 90 Chaska/Chanhassen 88 ½ Princeton 73 ½ Minneota 68 Andover 59 ½ Eagan 59 ½ White Bear Lake 58 Rosemount 50 Mankato East 44 Rogers 42 Blaine 41 ½ Lakeville South 40 Minneapolis North 36 Austin 30 ½ Kimball Area 25 Minneapolis Henry 14 ½ Two Rivers 14 Osseo 13 Minneapolis Edison 10 ½ Trinity School 8 Wabasha-Kellogg 8 Zimmerman 7 Richfield 6 |
F | Rogers | |||
Sat - Jan 06 | 7:00 PM |
Totino-Grace
238
Forest Lake 172 Royalton/Upsala 149 ½ Foley 146 Princeton 130 ½ Canby 92 Milaca/Faith Christian 56 St. Cloud Tech 54 ½ Sauk Rapids-Rice 36 Dassel-Cokato/Litchfield 21 |
F | Foley | |||
Tue - Jan 09 | 7:00 PM | 6A | at Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie | W 31-25 F | Bertha | ||
Tue - Jan 09 | 7:00 PM | 7A | Aitkin | W 53-13 F | Bertha | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 7AA | vs Mora | W 43-34 F | Foley | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 6AA | vs Becker | L 29-27 F | Foley | ||
Sat - Jan 13 | 7:00 PM | 7AAA | Cambridge-Isanti | L 39-28 F | St. Cloud Tech | ||
Sat - Jan 13 | 7:00 PM | 6AAA | Shakopee | L 52-13 F | St. Cloud Tech | ||
Sat - Jan 13 | 7:00 PM | 8AAA | Willmar | L 35-21 F | St. Cloud Tech | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | 3AA | New Ulm | L 37-20 F | Cokato | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | 6AA | at Dassel-Cokato/Litchfield | W 55-6 F | Cokato | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | 3AA | MAHACA | W 43-23 F | Cokato | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 7AA | at Little Falls | L 38-15 F | Little Falls | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 8AAA | Brainerd/Pillager | W 32-30 F | Little Falls | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 2AA | Rockford | W 53-5 F | Mound | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 2AA | at Mound Westonka | W 41-23 F | Mound | ||
Sat - Feb 03 | 7:00 PM | 5AA | Totino-Grace | L 53-10 F | Blaine | ||
Sat - Feb 03 | 7:00 PM | 7AAA | at Blaine | W 30-28 F | Blaine | ||
Sat - Feb 03 | 7:00 PM | 7AAA | Elk River | L 35-30 F | Blaine | ||
Thu - Feb 08 | 7:00 PM | 7AA | at Milaca/Faith Christian | L 34-33 F | Milaca | ||
Fri - Feb 09 | 7:00 PM | 7AA | at Pierz | W 35-26 F | Pierz | ||
Fri - Feb 09 | 7:00 PM | 6AA | Rocori | W 34-26 F | Pierz |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Feb 15 | 7:00 PM | 6AA | vs Howard Lake-Waverly-Winsted | L 32-24 F | Foley |