Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Volleyball Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Volleyball Scores for Saturday, October 5, 2019
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Simley (D)2
Wabasha-Kellogg (D)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Onalaska (WI)2
St. Charles0
at  La Crosse LoganFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Hastings (A)0
Waterville-Elysian-Morristown (A)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
St. Croix Lutheran (B)2
Plainview-Elgin-Millville (B)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Medford (C)2
Triton (C)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Isle1
Moose Lake-Willow River2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Hinckley-Finlayson1
Cloquet2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Sibley East (D)0
Cannon Falls (D)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - Enderlin PP
Sacred Heart (O)2
Grafton/St. Thomas (ND) (O)0
at  EnderlinFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Eau Claire Immanuel Lutheran (WI) (A)0
Lake City (A)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Tartan (B)2
Minnehaha Academy (B)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Farmington (C)2
Red Wing (C)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Red Lake County Central (A)0
Mahnomen/Waubun (A)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Russell-Tyler-Ruthton (D1)2
Adrian (A1)1
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Murray County Central (E3)1
Hills-Beaver Creek (D3)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Renville County West (G3)2
Heron Lake-Okabena/Fulda (D2)1
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Springfield (E2)2
Montevideo (B3)1
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
MACCRAY (E1)0
Litchfield (B1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Windom Area (G1)0
Red Rock Central (F1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Brandon/Evansville (F2)0
Lakeview (C1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Park Center1
Hopkins2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Mankato West0
Rogers2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Minneapolis Washburn0
Roseville2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Bemidji0
Maple Grove2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Madelia (A)0
Randolph (A)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Sleepy Eye Saint Mary's (B)1
St. Clair (B)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
New Richland-H-E-G2
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Minnesota Valley Lutheran2
Blue Earth Area0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Maple River0
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
South Ridge (A)0
Proctor (A)2
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Superior (WI) (B)2
Hermantown (B)1
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa (A)2
Morris Area/Chokio-Alberta (A)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Rocori (B)1
Fergus Falls (B)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Detroit Lakes (A)0
Annandale (A)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Jordan (B)2
Sauk Rapids-Rice (B)1
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Henning (A)0
Roseau (A)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Park Rapids Area (B)2
Sebeka (B)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Underwood (C)0
Perham (C)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Simley (D)2
Sibley East (D)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
October Classic
Coon Rapids (A)2
Kingsland (A)1
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Grand Meadow (B)1
Zumbrota-Mazeppa (B)2
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Benilde-St. Margaret's (B)2
Burnsville (B)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Northeast Range (A)0
Mesabi East (A)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Chisholm (B)0
Ely (B)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
North Woods (C)2
Wrenshall (C)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Deer River2
Lakeview Christian0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cromwell-Wright2
Pierz0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Waterville-Elysian-Morristown (A)2
Eau Claire Immanuel Lutheran (WI) (A)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
St. Croix Lutheran (B)2
Minnehaha Academy (B)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Medford (C)2
Red Wing (C)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Indus (A)0
Northern Freeze (A)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Badger/Greenbush-Middle River (B)3
NCE/U-H (B)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Red Lake Falls (C)3
Warroad (C)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Nashwauk-Keewatin2
Bigfork0
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Blackduck2
Northome/Kelliher0
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Providence Academy0
St. Louis Park2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Buffalo2
Minneapolis Southwest0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Minneapolis South0
Robbinsdale Armstrong2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Eastview2
Spring Lake Park0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
St. Peter (A)1
Alden-Conger (A)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
United Christian Academy (B)0
Mountain Lake Area/Comfrey (B)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
Minnesota Valley Lutheran2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
New Richland-H-E-G2
Blue Earth Area0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
United South Central2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Greenway (A)2
South Ridge (A)0
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Esko (B)2
Superior (WI) (B)1
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Big Lake (A)0
Alexandria (A)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Ada-Borup (B)0
Mounds View (B)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Canby (A)2
Detroit Lakes (A)1
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Duluth Denfeld (B)0
Jordan (B)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Pequot Lakes (A)2
Melrose (A)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (B)2
Dilworth-Glyndon-Felton (B)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Fosston (C)2
Thief River Falls (C)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
St. Charles2
West Salem (WI)0
at  La Crosse LoganFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Wabasha-Kellogg (D)0
Cannon Falls (D)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Gibbon-Fairfax-Winthrop (G2)2
Brandon/Evansville (F2)1
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Russell-Tyler-Ruthton (D1)2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (B2)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Murray County Central (E3)1
Worthington (A3)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Renville County West (G3)0
Dawson-Boyd (F3)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Cedar Mountain (C3)0
Montevideo (B3)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Westbrook-Walnut Grove (C2)0
Litchfield (B1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Red Rock Central (F1)2
Central MN Christian (A2)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - Enderlin PP
Sacred Heart (O)2
Enderlin (ND) (O)0
at  EnderlinFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Lake City (A)1
Hastings (A)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Tartan (B)2
Plainview-Elgin-Millville (B)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Farmington (C)2
Triton (C)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Indus (A)0
Mahnomen/Waubun (A)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cloquet2
Deer River0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Lakeview Christian0
Moose Lake-Willow River2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
October Classic
Benilde-St. Margaret's (B)2
Minneapolis Henry (B)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Winona (A)2
Apple Valley (A)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Burnsville (B)2
Grand Meadow (B)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Duluth Marshall (A)0
Mesabi East (A)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Barnum (B)0
Ely (B)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Floodwood (C)0
North Woods (C)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
NCE/U-H (B)3
Warren-Alvarado-Oslo (B)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Parkers Prairie (C)3
Red Lake Falls (C)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Fond du Lac Ojibwe0
Northland2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Laporte2
Littlefork-Big Falls1
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Rogers1
Hopkins2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Park Center0
Mankato West2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Roseville0
Maple Grove2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Minneapolis Washburn1
Bemidji2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
St. Peter (A)1
Randolph (A)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
United Christian Academy (B)1
St. Clair (B)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Minnesota Valley Lutheran2
United South Central0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Maple River1
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T2
Blue Earth Area0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Greenway (A)1
Proctor (A)2
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Hermantown (B)2
Esko (B)1
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa (A)2
Big Lake (A)0
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - Enderlin PP
Sacred Heart (O)2
Maple Valley (ND) (O)0
at  EnderlinFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Rocori (B)0
Mounds View (B)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Canby (A)0
Annandale (A)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Pool Play
Duluth Denfeld (B)0
Sauk Rapids-Rice (B)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Hawley (D)2
Frazee (D)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Pequot Lakes (A)1
Roseau (A)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (B)1
Sebeka (B)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Fosston (C)1
Perham (C)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Eau Claire Immanuel Lutheran (WI) (A)1
Hastings (A)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Minnehaha Academy (B)0
Plainview-Elgin-Millville (B)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Red Wing (C)1
Triton (C)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Sibley East (D)0
Wabasha-Kellogg (D)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Northern Freeze (A)2
Red Lake County Central (A)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (B2)2
Adrian (A1)1
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Gibbon-Fairfax-Winthrop (G2)0
Lakeview (C1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Hills-Beaver Creek (D3)2
Worthington (A3)1
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Dawson-Boyd (F3)0
Heron Lake-Okabena/Fulda (D2)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Springfield (E2)2
Cedar Mountain (C3)0
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
MACCRAY (E1)2
Westbrook-Walnut Grove (C2)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Day 2 Pool Play
Windom Area (G1)2
Central MN Christian (A2)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Isle0
Pierz2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cromwell-Wright2
Hinckley-Finlayson0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Lake City (A)0
Waterville-Elysian-Morristown (A)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Tartan (B)2
St. Croix Lutheran (B)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Medford (C)2
Farmington (C)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Pool Play
Simley (D)0
Cannon Falls (D)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Indus (A)0
Red Lake County Central (A)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Badger/Greenbush-Middle River (B)3
Warren-Alvarado-Oslo (B)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Parkers Prairie (C)3
Warroad (C)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
October Classic
Kingsland (A)0
Winona (A)2
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Minneapolis Henry (B)0
Zumbrota-Mazeppa (B)2
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Coon Rapids (A)2
Legacy Christian (A)1
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Nashwauk-Keewatin2
Blackduck0
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Northome/Kelliher2
Bigfork0
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
St. Louis Park2
Buffalo0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Providence Academy2
Minneapolis Southwest1
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Robbinsdale Armstrong1
Eastview2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - 1st Two Rounds
Minneapolis South0
Spring Lake Park2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Duluth Marshall (A)2
Northeast Range (A)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Barnum (B)1
Chisholm (B)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Pool Play
Floodwood (C)2
Wrenshall (C)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Madelia (A)0
Alden-Conger (A)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Mountain Lake Area/Comfrey (B)1
Sleepy Eye Saint Mary's (B)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Maple River2
Blue Earth Area0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
Minnesota Valley Lutheran2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
United South Central0
New Richland-H-E-G2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Superior (WI) (B)2
South Ridge (A)0
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Esko (B)1
Greenway (A)2
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Morris Area/Chokio-Alberta (A)2
Alexandria (A)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Ada-Borup (B)2
Fergus Falls (B)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Sauk Centre (D)2
Hawley (D)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Henning (A)1
Melrose (A)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Park Rapids Area (B)2
Dilworth-Glyndon-Felton (B)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Underwood (C)0
Thief River Falls (C)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Gale-Ettrick-Trempealeau (WI)2
St. Charles0
at  La Crosse LoganFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Duluth Denfeld (6)0
Canby (3)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Detroit Lakes (4)2
Sauk Rapids-Rice (5)1
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Deer River0
Hinckley-Finlayson2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Pierz2
Moose Lake-Willow River0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Milbank (SD)0
Lac qui Parle Valley3
at  MadisonFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Pool Play
Northern Freeze (A)0
Mahnomen/Waubun (A)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Tartan (B1)0
Waterville-Elysian-Morristown (A1)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
St. Croix Lutheran (B2)0
Lake City (A2)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Plainview-Elgin-Millville (B3)0
Hastings (A3)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Minnehaha Academy (B4)0
Eau Claire Immanuel Lutheran (WI) (A4)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Northland0
Laporte2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Fond du Lac Ojibwe0
Littlefork-Big Falls2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Heron Lake-Okabena/Fulda (B4)1
Montevideo (B3)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
MACCRAY (G6)2
Windom Area (G5)1
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (G8)2
Gibbon-Fairfax-Winthrop (G7)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Adrian (G9)2
Brandon/Evansville (G10)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Westbrook-Walnut Grove (G12)0
Central MN Christian (G11)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Worthington (B6)0
Dawson-Boyd (B5)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Cedar Mountain (B9)0
Renville County West (B7)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Mankato West1
Bemidji2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Providence Academy2
Spring Lake Park0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Park Center1
Minneapolis Washburn2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Minneapolis Southwest2
Minneapolis South0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Randolph (A)0
Alden-Conger (A)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Mountain Lake Area/Comfrey (B)1
St. Clair (B)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Maple River0
New Richland-H-E-G2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
United South Central2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
Blue Earth Area1
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Hermantown (B)2
Proctor (A)1
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Morris Area/Chokio-Alberta (A)2
Big Lake (A)0
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Fergus Falls (B)1
Mounds View (B)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Pequot Lakes (A)1
Henning (A)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (B)0
Park Rapids Area (B)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Fosston (C)2
Underwood (C)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Sauk Centre (D)2
Frazee (D)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - Championship
Richland (ND) (W1)0
Sacred Heart (O1)2
at  EnderlinFINAL
  > Game Recap
October Classic
Grand Meadow (B4)2
Legacy Christian (A4)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Minneapolis Henry (B5)0
Kingsland (A5)2
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Legacy Christian (A)1
Apple Valley (A)2
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Ely (B1)2
Mesabi East (A1)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Chisholm (B2)2
Duluth Marshall (A2)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Barnum (B3)2
Northeast Range (A3)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Canby (3)1
Jordan (2)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Detroit Lakes (4)0
Annandale (1)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cloquet1
Cromwell-Wright2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Isle2
Lakeview Christian1
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Medford (C1)2
Cannon Falls (D1)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Simley (D2)0
Farmington (C2)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Wabasha-Kellogg (D3)0
Triton (C3)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Sibley East (D4)1
Red Wing (C4)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
NCE/U-H (B2)0
Northern Freeze (A2)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Parkers Prairie (C1)2
Mahnomen/Waubun (A1)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Warroad (C3)2
Indus (A4)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Blackduck2
Northland0
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Fond du Lac Ojibwe0
Bigfork2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Cedar Mountain (B9)1
Murray County Central (B8)1
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Maple Grove2
Hopkins0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
St. Louis Park2
Eastview0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Rogers2
Roseville0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Buffalo2
Robbinsdale Armstrong0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Madelia (A)0
St. Peter (A)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Maple River2
United South Central0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Pool Play
Sleepy Eye Saint Mary's (B)2
United Christian Academy (B)0
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Minnesota Valley Lutheran2
New Richland-H-E-G0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Hermantown (B2)2
Greenway (A2)1
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Esko (B3)2
South Ridge (A3)0
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa (A)1
Alexandria (A)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Rocori (B)2
Ada-Borup (B)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Roseau (A)1
Melrose (A)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Sebeka (B)0
Dilworth-Glyndon-Felton (B)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Pool Play
Thief River Falls (C)0
Perham (C)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - Championship
Sacred Heart (O1)2
Cavalier (ND) (B1)0
at  EnderlinFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Russell-Tyler-Ruthton (G4)2
Red Rock Central (G3)0
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Litchfield (G2)1
Lakeview (G1)2
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Hills-Beaver Creek (B2)0
Springfield (B1)2
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Detroit Lakes (4)1
Canby (3)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Duluth Denfeld0
Sauk Rapids-Rice2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
October Classic
Benilde-St. Margaret's (B1)2
Winona (A1)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Zumbrota-Mazeppa (B2)2
Apple Valley (A2)0
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
October Classic
Burnsville (B3)2
Coon Rapids (A3)1
at  Apple ValleyFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
North Woods (C1)0
Mesabi East (A1)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Floodwood (C2)2
Duluth Marshall (A2)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Wrenshall (C3)2
Northeast Range (A3)1
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Deer River1
Moose Lake-Willow River2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cloquet1
Pierz2
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Tartan (B1)2
Cannon Falls (D1)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Simley (D2)2
St. Croix Lutheran (B2)0
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Wabasha-Kellogg (D3)2
Plainview-Elgin-Millville (B3)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Sibley East (D4)2
Minnehaha Academy (B4)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Red Lake Falls (C2)1
Red Lake County Central (A3)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Parkers Prairie (C1)0
Badger/Greenbush-Middle River (B1)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Warren-Alvarado-Oslo (B3)2
Indus (A4)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Laporte0
Nashwauk-Keewatin2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Bigfork Tournament
Northome/Kelliher0
Littlefork-Big Falls2
at  BigforkFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Bemidji2
Providence Academy0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Mankato West2
Spring Lake Park0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Minneapolis Washburn2
Minneapolis Southwest0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Jimmy Johns Classic - Finals
Murray County Central (B8)1
Renville County West (B7)1
at  MarshallFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Park Center0
Minneapolis South2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
United South Central2
Blue Earth Area0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
New Richland-H-E-G2
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
Blue Earth Invitaional
Minnesota Valley Lutheran2
Maple River0
at  Blue EarthFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
Mountain Lake Area/Comfrey (B2)2
Alden-Conger (A1)1
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
United Christian Academy (B4)0
Randolph (A3)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Proctor Tournament
Superior (WI) (B1)0
Proctor (A1)2
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Rocori (B3)2
Belgrade-Brooten-Elrosa (A3)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Ada-Borup (B4)2
Big Lake (A4)1
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Walker-Hackensack-Akeley (B2)0
Pequot Lakes (A1)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Sauk Centre (D1)2
Perham (C2)0
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Silver Bracket
Frazee (D3)0
Roseau (A3)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Silver Bracket
Thief River Falls (C3)0
Dilworth-Glyndon-Felton (B3)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Sauk Rapids-Rice Tournament - Finals
Jordan (2)0
Annandale (1)2
at  Sauk RapidsFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Hinckley-Finlayson2
Lakeview Christian0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Moose Lake-Willow River Tournament
Cromwell-Wright2
Isle0
at  Moose LakeFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
North Woods (C1)0
Ely (B1)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Floodwood (C2)2
Chisholm (B2)0
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Mesabi East Tournament - Finals
Wrenshall (C3)0
Barnum (B3)2
at  AuroraFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Medford (C1)0
Waterville-Elysian-Morristown (A1)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Farmington (C2)1
Lake City (A2)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Triton (C3)2
Hastings (A3)1
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Cannon Falls Tournament - Finals
Red Wing (C4)1
Eau Claire Immanuel Lutheran (WI) (A4)2
at  Cannon FallsFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Red Lake Falls (C2)1
NCE/U-H (B2)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Badger/Greenbush-Middle River (B1)2
Mahnomen/Waubun (A1)0
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Warroad (C3)0
Warren-Alvarado-Oslo (B3)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Maple Grove1
St. Louis Park2
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Eastview2
Hopkins1
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Rogers2
Buffalo0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
Hopkins Tournament - Final Two Rounds
Roseville2
Robbinsdale Armstrong0
at  HopkinsFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
Sleepy Eye Saint Mary's (B1)0
St. Peter (A2)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
Madelia (A4)0
St. Clair (B3)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Mounds View (B1)1
Alexandria (A1)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Alexandria Tournament
Fergus Falls (B2)1
Morris Area/Chokio-Alberta (A2)2
at  AlexandriaFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Park Rapids Area (B1)2
Melrose (A2)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Hawley (D2)1
Fosston (C1)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Silver Bracket
Dilworth-Glyndon-Felton (B3)1
Roseau (A3)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Bronze Bracket
Underwood (C4)2
Sebeka (B4)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Mahnomen/Waubun Tournament - Finals
Red Lake County Central (A3)0
Northern Freeze (A2)2
at  MahnomenFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
Mountain Lake Area/Comfrey (B2)0
St. Peter (A2)2
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
St. Clair Tournament - Finals
Randolph (A3)2
St. Clair (B3)0
at  St. ClairFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Sauk Centre (D1)2
Pequot Lakes (A1)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Fosston (C1)2
Park Rapids Area (B1)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Bronze Bracket
Underwood (C4)0
Henning (A4)2
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Lisbon-Enderlin Subway Classic - OVERALL
Northern Cass (ND) (L)0
Sacred Heart (E)2
at  LisbonFINAL
  > Game Recap
Perham Tournament - Championship
Sauk Centre (D1)2
Fosston (C1)1
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |