Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Soccer (B) Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Soccer (B) Scores for Tuesday, October 13, 2009
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 2 Boys Soccer
Willmar (3)9
Mountain Lake Christian (14)0
at WillmarFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Holy Family Catholic (9)3
Providence Academy (8)1
at Providence AcademyFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Prior Lake (5)1
Minnetonka (4)0
at MinnetonkaF/OT
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Bloomington Kennedy (7)1
Bloomington Jefferson (2)2
at Marsh Lake FieldsFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
St. Michael-Albertville (6)0
Minneapolis South (3)3
at Minneapolis SouthFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Worthington (4)7
Mankato Loyola/LCWM/St. Clair (13)0
at WorthingtonFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Fairmont Area (5)2
Marshall (12)0
at FairmontFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
New Ulm (6)7
Central MN Christian (11)1
at New UlmFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Crookston (N5)5
Hillcrest Lutheran Academy (N4)2
at Fergus Falls, MN (Hillcrest)FINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Legacy Christian (4)7
Minneapolis Henry/North (13)0
at Meadow Creek ChristianFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Prairie Seeds Academy (7)14
PACT (10)1
at Prairie Seeds AcademyFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Monticello (3)8
Spectrum (14)1
at MonticelloFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Chanhassen (6)9
West Lutheran (11)1
at ChanhassenFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Paul Academy (5)5
Lion's Gate Christian Academy (12)0
at St. Paul AcademyFINAL
C-E-C1
Duluth Marshall3
at Duluth MarshallFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Glencoe-Silver Lake (9)3
Waseca (8)0
at WasecaFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Mankato West (2)9
New Prague (15)0
at Mankato WestFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Southwest MN Christian (7)1
St. Peter (10)4
at Southwest MN ChristianFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Burnsville (5)3
Eastview (4)1
at EastviewFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Hastings (7)0
Eagan (2)11
at EaganFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Rosemount (6)0
Park of Cottage Grove (3)2
at Park of Cottage GroveFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
North St. Paul (8)1
Woodbury (1)4
at WoodburyFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
Tartan (6)2
Stillwater Area (3)3
at StillwaterF/OT
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Spring Lake Park (5)1
Champlin Park (4)2
at Champlin ParkF/OT
Class A - Section 1 Boys Soccer
Kasson-Mantorville (5)2
Schaeffer Academy (12)0
at Kasson-MantorvilleFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Byron (3)3
Pine Island/Zumbrota-Mazeppa (14)0
at ByronFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Charter Stars (16)0
Simley (1)10
at SimleyFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Blake (2)8
Minneapolis North (15)0
at BlakeFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Minneapolis Roosevelt (6)0
Minnehaha Academy (11)1
at Minneapolis RooseveltF/SO
Class A - Section 4 Boys Soccer
New Life Academy (9)1
Concordia Academy (8)2
at Concordia Academy-RosevilleFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
East Ridge (7)1
St. Croix Lutheran (10)2
at East RidgeFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Heritage Christian (6)1
Minneapolis Edison (11)2
at CooperFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
St. Louis Park (4)3
Southwest Christian (13)0
at St. Louis ParkFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Waconia (5)5
International School of MN/Eagle Ridge (12)0
at WaconiaFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Benilde-St. Margaret's (3)13
Rockford (14)0
at Benilde-St. Margaret'sFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Winona Cotter (7)2
Red Wing (10)0
at St. Mary's UniversityFINAL
Fergus Falls0
St. Cloud Tech0
at St. Cloud, MN (SCSU)F/OT
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Henry Sibley (8)0
Apple Valley (1)7
at Johnny CakeFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
Hill-Murray (7)0
White Bear Lake (2)1
at White Bear LakeFINAL
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Park Center (8)1
Centennial (1)7
at CentennialFINAL
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Irondale (7)1
Osseo (2)2
at OsseoFINAL
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Maple Grove (6)2
Mounds View (3)1
at Mounds ViewFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
PEM/DE (9)0
La Crescent-Hokah (8)1
at La CrescentFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Winona (4)4
Caledonia (13)0
at WinonaFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Austin (2)12
Stewartville (15)0
at AustinFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Albert Lea (6)4
Lake City (11)0
at Albert LeaFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Chaska (8)0
Eden Prairie (1)7
at Eden PrairieFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
DeLaSalle (9)1
Richfield (8)2
at RichfieldF/OT
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Shakopee (6)1
Edina (3)3
at EdinaFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Paul Central (4)5
Minneapolis Washburn (13)0
at St. Paul CentralFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Thomas Academy (3)5
St. Paul Highland Park (14)1
at St. Thomas AcademyFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Hopkins (5)1
Wayzata (4)2
at WayzataFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Buffalo (7)0
Robbinsdale Armstrong (2)1
at Robbinsdale ArmstrongFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Columbia Heights (9)1
Brooklyn Center (8)0
at Brooklyn CenterFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Rogers (5)4
Maranatha Christian/West Lutheran (12)1
at RogersFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Mound Westonka (7)2
Delano (10)1
at Mound-WestonkaFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
Roseville (5)1
Cretin-Derham Hall (4)3
at Concordia - St. PaulFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Robbinsdale Cooper (8)1
Minneapolis Southwest (1)4
at Minneapolis SouthwestFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Becker (S5)1
Little Falls (S4)5
at Little FallsFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Walker-Hackensack-Akeley/CL-B (N7)1
Bemidji (N2)4
at BemidjiFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
East Grand Forks (N6)0
Alexandria (N3)4
at AlexandriaFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Sauk Rapids-Rice (S7)1
Minnewaska Area (S2)4
at Minnewaska AreaFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
St. John's Prep (S6)1
Sartell-St. Stephen (S3)2
at Sartell-St. StephenFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Holy Angels (7)3
Trinity School (10)0
at Holy AngelsFINAL
Hermantown2
Duluth Denfeld0
at Duluth DenfeldFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |