Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wednesday, October 11, 2017
Football
Share Share
Print this Story
Email this Story

Week 7 Top Matchups

By Ryan Phelps
Anytown, MN

Undefeated Matchups

Hawley (6-0) at Barnesville (6-0)

Hutchinson (6-0) at Rocori (6-0)

Minnetonka (6-0) at Eden Prairie (6-0)

Mound Westonka (6-0) at St Croix Lutheran (6-0)

Owatonna (6-0) at Northfield (6-0)

 

Combined for 1 loss

Mayer Lutheran (6-0) at Blooming Prairie (5-1)

Verndale (6-0) at Bertha-Hewitt (5-1)

Atwater-Cosmos-Grove City (5-1) at BOLD (6-0)

Barnum (5-1) at Braham (6-0)

Grand Meadow (5-1) at Spring Grove (6-0)

Paynesville Area (5-1) at Pierz (6-0)

St Paul Como Park (5-1) at Minneapolis North (6-0)

Waubun (5-1) at Stephen-Argyle (6-0)

 

Combined for 2 losses

Andover (5-1) at Elk River (5-1)

Cook County (5-1) at Mountain Iron-Buhl (5-1)

Glencoe-Silver Lake (5-1) at Annandale (5-1)

Red Lake County (5-1) at Mahnomen (5-1)

Royalton (5-1) at Upsala/Swanville Area (5-1)

Sleepy Eye Saint Mary's (5-1) at Cleveland (5-1)

Cloquet (6-0) at Duluth East (4-2)

Red Rock Central (6-0) at Westbrook-Walnut Grove (4-2)

Spectrum (6-0) at Concordia Academy (4-2)

Otter Tail Central (6-0) at United North Central (4-2)

Pine Island (4-2) at Kasson-Mantorville (6-0)

 

Combined for 3 losses

Belgrade-Brooten-Elrosa (5-1) at Kerkhoven-Murdock-Sunburg (4-2)

Edina (5-1) at Maple Grove (4-2)

Perham (5-1) at Dilworth-Glyndon-Felton (4-2)

Brainerd (4-2) at Moorhead (5-1)

Floodwood (4-2) at North Woods (5-1)

St Paul Johnson (4-2) at SMB(5-1)

Stewartville (4-2) at Rochester Lourdes (5-1)

Waterville-Elysian-Morristown (4-2) at Maple River (5-1)

 

Combined for 4 losses

Coon Rapids (4-2) at Robbinsdale Armstrong (4-2)

New Ulm Cathedral (4-2) at Tracy-Milroy-Balaton (4-2)

Russell-Tyler-Ruthton (4-2) at Edgerton/Ellsworth (4-2)

St Anthony Village (4-2) at Columbia Heights (4-2)

Centennial (5-1) at Champlin Park (3-3)

Holy Angels (5-1) at Waconia (3-3)

Pipestone Area (5-1) at Blue Earth Area (3-3)

Redwood Valley (5-1) at Windom Area (3-3)

Totino-Grace (5-1) at Blaine (3-3)

Triton (5-1) at Lewiston-Altura (3-3)

Wrenshall (5-1) at Ogilvie (3-3)

Aitkin (3-3) at Mora (4-1)

Bethlehem Academy (3-3) at Lester Prairie/Holy Trinity (5-1)

Belle Plaine (3-3) at Fairmont (5-1)

Kenyon-Wanamingo (3-3) at St Clair (5-1)

 

1998-2017 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |