Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Minnesota Class A Baseball Leaders
School Year:
Choose Class:
Top 20 Records
1. Hayfield (24-3)
2. Randolph (22-4)
3. Kerkhoven-Murdock-Sunburg (21-4)
4. Border West (17-4)
5. New York Mills (21-5)
6. BOLD (20-5)
7. Springfield (20-5)
8. Mankato Loyola (17-5)
9. Cook County (16-5)
10. New Ulm Cathedral (17-6)
11. Ely (19-7)
12. Braham (14-5)
13. South Ridge (20-8)
14. Nashwauk-Keewatin (15-6)
15. Lac qui Parle Valley (17-7)
16. Ada-Borup/Norman County West (12-5)
17. Fosston (16-7)
18. Liberty Classical Academy (13-6)
19. Mountain Lake Area/Comfrey (13-6)
20. NCE/U-H (15-7)
 
Top 20 Runs Scored
1. South Ridge (10.4)
2. Blackduck (9.8)
3. Walker-Hackensack-Akeley (9.1)
4. Ada-Borup/Norman County West (9.0)
5. Nevis (8.9)
6. Braham (8.9)
7. Kerkhoven-Murdock-Sunburg (8.8)
8. New Ulm Cathedral (8.7)
9. Springfield (8.7)
10. NCE/U-H (8.6)
11. Chisholm (8.5)
12. Mankato Loyola (8.5)
13. Randolph (8.5)
14. Hinckley-Finlayson (8.2)
15. Hayfield (8.1)
16. Lyle/Austin Pacelli (8.0)
17. BOLD (7.6)
18. Ogilvie (7.6)
19. Ely (7.6)
20. Cook County (7.5)
 
Top 20 Runs Allowed
1. Border West (1.7)
2. Kerkhoven-Murdock-Sunburg (1.8)
3. BOLD (2.7)
4. Mountain Lake Area/Comfrey (2.7)
5. Springfield (2.7)
6. New York Mills (2.8)
7. Hayfield (3.0)
8. Nashwauk-Keewatin (3.0)
9. New Ulm Cathedral (3.0)
10. Spring Grove (3.3)
11. Sebeka (3.3)
12. Randolph (3.3)
13. Hancock (3.4)
14. Blackduck (3.5)
15. Liberty Classical Academy (3.6)
16. Upsala/Swanville Area (3.6)
17. South Ridge (3.8)
18. Ada-Borup/Norman County West (3.9)
19. Ashby (3.9)
20. West Central Area (3.9)
 
Top 20 Runs Differential
1. Kerkhoven-Murdock-Sunburg (7.0)
2. South Ridge (6.5)
3. Blackduck (6.3)
4. Springfield (6.0)
5. New Ulm Cathedral (5.7)
6. Randolph (5.2)
7. Hayfield (5.1)
8. Ada-Borup/Norman County West (5.1)
9. BOLD (4.9)
10. Braham (4.5)
11. Chisholm (4.2)
12. Nashwauk-Keewatin (4.1)
13. Walker-Hackensack-Akeley (4.1)
14. Mankato Loyola (4.1)
15. NCE/U-H (3.8)
16. Lyle/Austin Pacelli (3.5)
17. Cook County (3.4)
18. Spring Grove (3.3)
19. Ely (3.3)
20. Nevis (3.0)

1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |