Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Minnesota Class A Volleyball QRF Rankings
School Year:
Choose Class:
QRF History:

 

Rankings: November 23, 2020
1Greenway (12-0)90.1
2Minneota (13-1)71.5
3Mayer Lutheran (11-1)69.5
4Legacy Christian (13-0)68.7
5Waterville-Elysian-Morristown (11-0)67.6
6Fosston (11-0)65.3
7Belgrade-Brooten-Elrosa (9-1)64.7
8Bethlehem Academy (10-1)64.1
9Breckenridge (12-1)60.5
10Mabel-Canton (14-0)60.3
11Alden-Conger (10-1)58.9
12Cleveland (11-1)58.8
13Walker-Hackensack-Akeley (10-1)58.2
T-14Sleepy Eye Saint Mary's (11-1)56.2
T-14Henning (11-0)56.2
16Russell-Tyler-Ruthton (12-2)55.5
17Park Christian (10-1)54.6
18New Ulm Cathedral (8-2)54.2
19Wadena-Deer Creek (6-1)52.6
20Osakis (6-2)51.7
21Fillmore Central (9-1)51.2
22Chisholm (11-2)51.0
23Browerville/Eagle Valley (7-0)50.7
24Heron Lake-Okabena/Fulda (10-1)50.1
25Pine River-Backus (4-2)49.8
26Ely (11-0)49.5
27Clinton-Graceville-Beardsley (9-0)49.4
T-28Mounds Park Academy (7-4)49.3
T-28Kittson County Central (5-1)49.3
30Canby (10-3)48.9
31Lake of the Woods (4-1)47.8
32Tracy-Milroy-Balaton (11-3)47.4
33Onamia (9-1)47.3
34Underwood (7-1)47.1
35Avail Academy (11-2)47.0
36Brandon/Evansville (9-3)46.9
37Barnesville (5-4)46.5
38Lanesboro (8-2)46.4
39Chatfield (7-2)46.0
40Medford (7-3)45.1
41Red Rock Central (10-3)44.3
42Rush City (5-1)43.2
43Minneapolis Henry (4-2)43.1
44Kerkhoven-Murdock-Sunburg (7-3)42.8
45Nevis (3-3)42.0
46Barnum (10-1)41.6
47United Christian Academy (7-2)41.1
48Buffalo Lake-Hector-Stewart (8-3)40.7
49Adrian/Ellsworth (9-3)40.5
50South Ridge (10-1)39.6
51Goodhue (7-6)39.2
52Gibbon-Fairfax-Winthrop (8-4)38.3
53Nicollet (8-5)38.1
54Fertile-Beltrami (7-5)37.7
55Springfield (8-5)37.2
56MACCRAY (6-3)36.9
57BOLD (5-5)36.8
58Hill City (6-2)36.6
59New York Mills (3-3)36.3
60Janesville-Waldorf-Pemberton (5-4)35.9
61Parkers Prairie (7-4)35.5
T-62West Lutheran (7-4)35.4
T-62Badger/Greenbush-Middle River (8-4)35.4
64Spring Grove (7-4)35.2
65Lake Park-Audubon (4-5)34.5
66Randolph (7-4)34.4
67Bertha-Hewitt (5-4)34.2
T-68Lake Crystal-Wellcome Memorial (7-6)33.8
T-68Grand Meadow (4-3)33.8
70Hayfield (7-6)33.7
71Lester Prairie (4-5)33.2
72Red Lake Falls (4-3)33.1
73Menahga (3-4)32.8
T-74Winona Cotter (4-2)32.6
T-74Hancock (6-3)32.6
76Sacred Heart (5-4)32.3
77Braham (5-4)32.2
78Westbrook-Walnut Grove (5-3)31.6
79Wheaton/Herman-Norcross (5-6)31.5
80Northeast Range (4-5)31.4
81Red Lake County Central (5-4)31.3
82PACT Charter (6-6)30.8
83Ada-Borup (6-7)30.6
84St. Clair (6-6)30.1
85Floodwood (5-1)29.5
86Deer River (3-7)29.1
87New Life Academy (4-7)28.9
88Madelia (5-7)28.6
89Verndale (5-6)28.4
90Blackduck (4-4)27.2
91Benson (4-8)27.0
92Kingsland (3-2)26.4
T-93Kenyon-Wanamingo (3-6)26.3
T-93NCE/U-H (4-7)26.3
95Eveleth-Gilbert (3-4)26.1
96Littlefork-Big Falls (4-5)25.7
T-97Murray County Central (4-5)25.4
T-97Win-E-Mac (2-7)25.4
T-97Battle Lake (4-6)25.4
100Carlton (3-5)25.1
101Lakeview (2-4)24.9
102Moose Lake-Willow River (2-7)24.8
T-103Cherry (1-5)24.3
T-103Rushford-Peterson (2-5)24.3
105United South Central (2-4)24.2
106Sebeka (4-7)24.1
107Cedar Mountain (4-8)23.7
108Lac qui Parle Valley (2-7)23.5
109Cook County (5-5)23.1
110West Central Area (5-8)23.0
111Central MN Christian (2-7)22.6
112Stephen-Argyle (4-4)22.2
T-113Nashwauk-Keewatin (6-6)22.1
T-113Southland (3-5)22.1
T-113LeRoy-Ostrander (3-4)22.1
116St. Paul Humboldt (3-8)22.0
117Clearbrook-Gonvick (3-3)21.8
T-118Kimball Area (2-8)21.6
T-118Southwest MN Christian (4-7)21.6
120Blooming Prairie (2-8)21.3
121Glenville-Emmons (2-5)21.2
T-122Yellow Medicine East (4-10)21.0
T-122Mahnomen/Waubun (3-5)21.0
T-122Cromwell-Wright (0-3)21.0
125Martin County West (2-7)20.7
T-126Climax/Fisher (2-5)20.0
T-126Goodridge/Grygla (2-5)20.0
T-126Minnesota Valley Lutheran (3-9)20.0
T-126Hills-Beaver Creek (3-8)20.0
130Isle (2-4)19.9
131Lakes International Language Academy (4-6)19.4
132Frazee (1-8)19.3
T-133Hinckley-Finlayson (3-6)19.2
T-133Wabasso (2-11)19.2
135Swanville (4-7)19.1
T-136Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T (2-9)18.0
T-136Dawson-Boyd (1-9)18.0
138Houston (3-9)17.9
139Edgerton (1-9)17.8
T-140Northome/Kelliher (5-6)17.5
T-140North Woods (1-3)17.5
T-140North Lakes Academy (2-6)17.5
T-140Pelican Rapids (1-10)17.5
144Silver Bay (1-6)16.7
145Hillcrest Lutheran Academy (1-8)16.2
146Rothsay (3-10)15.5
147Mountain Iron-Buhl (1-2)15.3
148St. Paul Washington (0-10)15.0
149Trinity School (1-7)14.8
150Atwater-Cosmos-Grove City (0-8)14.5
151Upsala (2-8)14.1
152Mankato Loyola (1-11)14.0
153Sleepy Eye (1-10)13.7
154Wrenshall (0-6)13.6
155McGregor (0-5)13.4
156Renville County West (0-12)13.3
157Caledonia (1-7)13.1
158Ogilvie (2-10)12.1
159Ashby (1-10)12.0
160Long Prairie-Grey Eagle (1-5)11.9
161Kaleidoscope Charter (3-5)11.6
T-162Mountain Lake Area/Comfrey (0-9)11.3
T-162Schaeffer Academy (0-11)11.3
164Northern Freeze (0-5)11.0
165International School of MN/Eagle Ridge (0-9)10.3
166Liberty Classical Academy (0-8)10.2
T-167Bigfork (0-7)10.1
T-167Ortonville (0-8)10.1
169Northland (0-5)9.2
170Red Lake (0-1)9.0
171Lakeview Christian (0-6)8.7
172Hmong Academy (0-7)8.6
173Lyle/Austin Pacelli (1-7)8.5
174Crookston (0-9)8.0
175Warren-Alvarado-Oslo (0-6)7.5
176East Central (0-8)7.2
177Indus (0-2)6.8
178Chesterton Academy (0-1)2.8
179Bagley (0-3)1.5
T-180MN Academy for the Deaf (0-0)0.0
T-180Heritage Christian (0-0)0.0
T-180Prairie Seeds Academy (0-0)0.0
T-180Bug-O-Nay-Ge-Shig (0-0)0.0
T-180Fond du Lac Ojibwe (0-0)0.0
T-180Wabasha-Kellogg (0-0)0.0
T-180Cass Lake-Bena (0-0)0.0
Copyright © 1998-2021 BKZ Sports
Minnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Tournament Brackets